יישור שיניים למבוגרים ולילדים


יישור שיניים למבוגרים ולילדים

המרפאה מטפלת הן במקרים הפשוטים והן במורכבים, תוך שימוש בטכניקות וציוד מתקדמים המקצרות את משך הטיפול ושומרות על אסתטיקה מיטבית.

יישור שיניים – האם זה עניין אסטטי או רפואי?

בעולם אינטרנטי, רשתות חברתיות וריבוי צילומי סלפי, נראה שהמראה והאסטטיקה הם בראש מענייניהם של בני הנוער, הילדים וההורים גם. כמענה לדרישות, התפתחה תעשייה מפוארת של תיקון ליקויים אסטטיים שונים, חלקם קשורים לגיל, חלקם מהלידה, חלקם נוצרו מתאונות, מחלות, תזונה לקויה, שתיית אלכוהול ומשקאות קלים, עישון וכ"ו.
שיניים בלתי סדירות או עקומות ברמה גבוהה מכונות בשם 'ליקוי הסגר' פוגעות לא רק באסטטיקת הפה, הן עלולות לגרור בעקבותיהן מגוון של נזקים ובעיות.

קבלת החלטה על יישור השיניים
הטיפול ביישור שיניים בעיקר אצל ילדים הפך להיות מאוד פופולרי וכמעט שאי אפשר להחמיצו שהרי לא רבים הם האנשים המקבלים מהטבע מערכת שיניים מושלמת. במרפאת ד"ר אמינוב, אנחנו נוהגים לבדוק כל מקרה לגופו בעיקר כשמדובר בילדים ולקבל החלטות ברגישות ובזהירות מרובה. לא בכל רמה של אי שלמות נפגעת האסטטיקה ולא תמיד אפשר לומר בוודאות שתהיינה בעיות עתידיות. תהליך היישור אצל כרוך באי נוחות מסוימת ופגיעה אסטטית זמנית ועלול בעצמו לפגוע בביטחון העצמי של הילד. כאשר יש פגיעה אמיתית וניכרת באסטטיקה וסיכוי גדול לבעיות עתידיות מומלץ מאוד להתגייס למשימה וליישר לילד/ה את שיניו ושיניה.

נזקי ליקויי הסגר
• הצטברות של פלאק (מרבץ חיידקים) שאינו נעלם עם הצחצוח וסבירות גבוהה יותר ליצירת עששת
• עששת שמתפתחת ומובילה לדלקות חניכיים וכל מה שנובע מכך.
• מתח של שרירי הלעיסה, כאבי שיניים ובעיות במפרק הלסת

הסיבות לליקויי סגר
• מציצת אצבע – יוצרת לחץ על השיניים ומעקמת אותן
• תורשה
• שן עקורה שחללה הריק הושאר והשיניים הסמוכות מתחילות להתעקם לעברו.

כיצד מתבצע תהליך יישור השיניים?
רופא השיניים יאבחן את המטופל ויקבע מהי הפלטה המתאימה לו ביותר קבועה או נשלפת.
לאחר מכן הוא ימדוד את השיניים כדי להתאים את הפלטה לכל שן.
אמצעי נפוץ ליישור שיניים הוא סמכים העשויים מתכת או פלסטיק. הם מודברים לשיניים וזה לזה הם מחוברים באמצעות חוט מתכת. את החוט מותחים כדי ליצור לחץ על השיניים ולגרום להן לזוז לכיוון הרצוי. בתחילת התהליך עלולים הסמכים לגרום לאי נוחות מסוימת (לא לכאב) עקב הלחץ המופעל על השיניים. לאחר מספר ימים מתרגלים לכך ותחושת אי הנוחות נעלמת.
אורך הטיפול: אצל ילדים בין 18 ל24 חודשים ואצל מבוגרים זמן רב יותר.

מי אחראי להצלחת הטיפול?
סמכים הדבוקים לשיניים יוצרים מלכודת לשיירי המזון וקשה להיפטר מהם. מחובת הרופא להנחות את המטופל או את הוריו מה נחוץ לעשות כדי לשמור מכל משמר על נקיון הפה ולא ליישר מצד אחד את השינים ומן הצד השני לגרום לעששת או לדלקת חניכיים. כשהפלטה אינה קבועה נחוץ גם לדעת כיצד לטפל בה וכך מתחלקת האחריות בין הרופא למטופל. כשכולם מגויסים במלוא הרצינות למשימה, הצלחת היישור מובטחת!

ישרו את השיניים והיו יפים ובריאים פי שניים!
מצוות מרפאת ד"ר אמינוב