טיפולים משקמים קבועים ונשלפים


טיפולים משקמים קבועים ונשלפים

טיפולים משקמים עושים הבדל של שמיים וארץ מבחינת איכות החיים של המטופלים, לכן עושים שימוש במרפאה רק בציוד ובמכשור המתקדם והמשוכלל ביותר. בטיפולים המשקמים הקבועים נעשה שימוש בכל סוגי כתרי החרסינה, כולל על בסיס מתחת אצילה או חצי אצילה, כתרים מדויקים מחרסינה דיגיטלית, מזירקוניה או מחרסינה מלאה ללא מתכות. כל הטיפולים מבוצעים בטיפול אחד. בטיפולים הנשלפים נעשה שימוש בכל סוגי התותבות: החלקיות, המלאות והגמישות ועל בסיס סיליקון ומתכת.

טיפולים משקמים הם טיפולים המחליפים את מערכת הלעיסה הטבעית שנשחקה או נהרסה מפאת תאונה או מחלה במערכת לעיסה מלאכותית – קבועה או נשלפת או משולבת. תוצאת הטיפולים הללו אמורה לחולל שינוי משמעותי בחייו של המטופל. אדם ששיניים רבות בפיו שחוקות או חסרות, האכילה שלו נפגעת, בריאותו נפגעת, הקשרים החברתיים נפגעים עקב אי היכולת לחייך ולעתים אף לדבר כהלכה והיחס של האדם לעצמו ניזוק אף הוא לאור הפגיעה הסטטית, התזונתית והחברתית.

 

טיפולים משקמים קבועים כוללים:

כתרי חרסינה המורכבות על שיניים בודדות שנפגמו. כשיש כמה שיניים  לשיניים הסמוכות זו לזו שנעקרו, בונים במקומן גשר חרסינה הנתמך על ידי שיניים בריאות.

כאשר לשן הזקוקה לכתר יש שורש פגום, נחוץ להוקרה ולהתקין שתל שיחליף את שורש השן החסרה. השתל הדנטלי נראה כמו בורג, הוא עשוי מטיטניום והכתר מולבש עליו. השתל שבו משתמש ד"ר אמינוב הוא פטנט ייחודי שהומצא על ידו. בשונה מהשתלים שנמצאים ביום בשימוש, שתל זה מתייצב כבר בטיפול הראשון ומאפשר המשך תהליך מהיר ואיכותי. הכתרים המולבשים על שורש השן או על השתל בנויים מחרסינה וממתכת. התרים המותקנים בשיניים הקדמיות נבנות מחרסינה מלאה ללא מתכת כדי שצבע השן המשוחזרת ידמה, כמה שיותר, לצבע השן שהוחלפה ולשקיפותה הטבעית.

 

טיפולים משקמים נשלפים כוללים:

תותבת חלקית נשלפת שמותקנת כאשר מספר שיניים חסרות  ותותבת שלמה, כאשר כל השיניים חסרות. השיניים התותבות עשויות מחומר פלסטי קשיח הדומה לחרסינה. חלק השן הצמוד לחניכיים עשוי מחומר אקרילי.

 

טיפולים משקמים משולבים.

תותבת חלקית זקוקה לתמיכה. לשם כך נחוץ לעתים להתקין כתרים קבועים הכרוכים גם בשתלים שיתנו את התמיכה לגשר.

 

שלב ראשון בטיפול: אבחון מדויק

בכל תחומי הרפואה, האבחון הנכון יוביל לטיפול הממוקד ביותר וגם החסכוני ביותר.

האבחון כולל: בחינה יסודית של חלל הפה, הערכת מצב החניכיים, בדיקה דקדקנית של השיניים,

וצילומי רנטגן. במצבים מורכבים נחוץ גם לבדוק את מצב הלסתות, האם הן כשרות להתקנת שתל או שהמטופל יצטרך לעבור ניתוח השתלת עצם.

באבחון נלקחים בחשבון פרמטרים נוספים כגון: גיל,  מצב  בריאותי, תקציב ואסטטיקה.

שלב שני: תכנון

על המטופל לקבל תכנית מדויקת הכוללת את סוגי הטיפול שעליו לעבור, את המחיר ואת לוח הזמנים של הטיפולים  ושל קצב ההחלמה. מומלץ לתת למטופל את התמונה המלאה של הטיפול ולאפשר לו לשאול שאלות כדי שהחלטתו תהא שלמה. אנחנו ממליצים שלכל אורך הטיפול הוא יהיה מעורב וידע מה מתרחש בפיו.

 

צוות  מרפאת "ד"ר אמינוב"