חפיפה בין שיניים קדמיות

 

הבשורה החדשה המגיעה אלינו מפיו של ד"ר אמינוב מבהירה שצחצוח והקפדה על ההגיינה של השיניים, ביקורת שנתית ותיקון כל פגע וביקור, אחת לכמה חודשים אצל השיננית, אינם מבטיחים לנו שיניים בריאות ותקינות. במה חטאנו? מה החסרנו? הרי על העקרונות הללו גדלנו וצמחנו ואותם מימשנו. אז איזו חוסר תשומת לב נוספת עלולה לגרום לנו לצרות צרורות? ובכן: טיפול שיניים מונע חייב לכלול, אחת לכמה חודשים, בדיקה של המנשך. מנשך, פירושו, המפגש בין השיניים התחתונות והעליונות. מנשך בלתי מאוזן יוצר שרשרת של תוצאות לוואי קשות הבאות לידי ביטוי בבריאות השיניים ובבריאות הכללית של הגוף. עד כדי כך, רבה משמעות המנשך.
ישנם שני סוגים שונים של מנשך לא תקין:
1. מצב מולד והתפתחות לא תקינה של הלסת העליונה או התחתונה והיחס ביניהן
2. טיפולי שיניים הכוללים: סתימות, שתלים ותותבות שלא היו כרוכים באיזון המנשך.
כתוצאה ממנשך לא נכון עלולות שיניים טובות לאבד את האחיזה בפה וזאת עקב העברת לעיסה שאמורה להתבצע בשיניים האחוריות לשיניים הקדמיות שלא נועדו לכך ופוגעת בהן. מנשך בלתי מאוזן עלול לגרום ליציבה בלתי מאוזנת של הגוף כולו. בדרך כלל מדובר בהטיה מוגזמת של הגוף קדימה, כתפיים בלתי זהות, התפתחות של חוסר סימטריה במערכת השרירים הגורמת התנוונות של צד אחד.
יישור שיניים רגיל – באמצעות סמכים מברזל מיישר את השיניים אך אינו פותר את בעיית המנשך הבלתי מאוזן. רק טיפול נכון בלסתות והובלתן להתיישרות באמצעות מכשירים פוקציונאלים תייצב את המנשך ובעקבות זה את כל הגוף. הבשורה המשמחת היא שאת הטיפול הזה, החשוב כל כך לבריאות השיניים ולבריאות הכללית אפשר לעשות בכל גיל.