כל מה שרצית לדעת על השתלת שיניים
(ולא העזת לשאול)


picPatent311x469

אם פעם הפתרון לשיניים הרוסות או לאובדן שיניים היה שיניים תותבות, הרי שעם התפתחות טכנולוגיות חדשות וחדישות הנורמה האסטטית הפכה להיות השתלת שיניים. תותבות נחשבות כיום לפתרון נחות ולא אטרקטיבי.

עם שתלים, השיניים נראות טבעיות לחלוטין, הן קבועות ואיתנות וממלאות את תפקידן בצורה מיטבית – לעיסה וחיתוך. כמובן שהכל מותאם לכל פה, כך שהתוצאה הסופית היא שיניים יפות במיוחד, הרבה יותר מהממוצע.

מתי כדאי לעבור השתלת שיניים?


כאשר השורש המחזיק את השן במקומה נחלש, נפגע, נשחק או נעלם, שיניים מתחילות להתנדנד או ליפול. החלק האורגני שמקבע אותן איננו עוד, וצריך להשתמש בתחליף מלאכותי. השתל מוחדר לתוך החניכיים, מיוצב, ועל גביו מרכיבים שן מחרסינה. כך משמש השתל כתחליף שורש ועושה את העבודה שהשורש כבר לא יכול לעשות – להחזיק את השן במקומה.

פתרון אסתטי במיוחד


באופן אירוני, השתלת שיניים משדרגת את החיוך שלנו, כי לרובנו אין שיניים מושלמות, בעוד השיניים שמורכבות על גבי השתלים הונדסו ותוכננו כדי להיות לא רק עמידות, אלא יפות למראה.

רוב האנשים מן הסתם לא יעדיפו להחליף את השיניים ללא סיבה טובה, אבל הן עד כדי כך מרשימות שחלק גדול מכוכבי הקולנוע והטלוויזיה שאנחנו רואים על המרקע בחרו להחליף את כל השיניים שלהם בשיני חרסינה המורכבים על שתלים. מסיבה זו הם יכולים להציג חיוך של מיליון דולר גם עמוק לתןך שנות ה-50, ה-60 וה-70 שלהם.

מהם סיכויי ההצלחה של הטיפול?


למרות שהשתלת שיניים היא טיפול חודרני הדורש מיומנויות רבות בחדירה לרקמות הפה העמוקות ביותר – מדובר כיום בטיפול נפוץ בעל אחוזי הצלחה נאים. במקרים מורכבים של מטופלים עם מחלות כמו סכרת או לחץ דם גבוה, או לחילופין חרדה דנטלית, חשוב לבחור ברופא שיניים מומחה בעל שם.

כמה חשוב שהשתל יהיה איכותי?


במרפאה של ד"ר אמינוב משתמשים בשתלים ייחודיים המוגנים על ידי פטנט. מדובר בשתלים מתקדמים וחזקים שעולים בכל פרמטר על השתלים הסטנדרטיים בשוק וד"ר אמינוב הוא הרופא היחידי שמוסמך להשתמש בהם.

השתל פותח על ידי ד"ר אמינוב במשך שנים, עד שהושגה תוצאה מקסימלית מבחינת חוזק, יציבות ועמידות. המחלקה להנדסת שיניים בטכניון אף קבעה שהשתלים של ד"ר אמינוב חזקים פי שלושה מהשתלים הקיימים בשוק, מה שמקצר משמעותית את משך הריפוי ותהליך ההחלמה ואף חוסך ביקורים במרפאה, מה שחוסך למטופלים כסף.

הטיפול עם השתל הייחודי של ד"ר אמינוב, שיש במרכזו חור קטן, רושם 84% הצלחה, פי 2 משתלים סטנדרטיים. השתלים הייחודיים אף מחזיקים כ-20 שנה, פי 4 משתלים סטנדרטיים. זמן ההחלמה מהטיפול איננו זהה ומשתנה ממטופל ולמטופל, אבל התוצאה זהה – שיניים חזקות ועמידות וחיוך מושלם.